Coop Extra Storlien - Säljare

Coop Nord ???

Unknown match

We do not have enough data to match you with this job.

Hiring one employee
Continuous recruiting until needs are met
Share ad with a friend:

Coop Nord är en av Sveriges största konsumentföreningar. Vi ägs av över 280 000 medlemmar och driver 77 Coop-butiker i Västerbotten, Västernorrland och Jämtland. Några av våra butiker drivs i franchiseform, som Coopföretag. Varje dag hittar våra medlemmar och kunder prisvärd, hållbar matglädje till fest och vardag i våra butiker. Vi arbetar med något livsviktigt – mat. Vill du vara en del i vårt lag?

Hos oss på Coop står värdskap och matglädje i fokus. Vi söker dig med känsla för service och försäljning och som vill vara med och utveckla vår butik! Coop Extra i Storlien ligger i västra Jämtland, vid Norska gränsen mot Meråker och Trondheim där gränshandeln är som hetast. Varje dag kommer bussar med norrmän för att storhandla dagligvaror, drycker och tobaksvaror samt fika eller äta lunch i vårt café. Vi söker semestervikarier under sommaren 2018 i både café och butik. I din roll som säljare ansvarar du för att kunderna möter en fräsch butik och ett gott värdskap från dig och övriga medarbetare. Du bidrar till att vi säljer med lönsamhet. Som säljare krävs det att du trivs med ett omväxlande och tempofyllt arbete. Ditt sätt att vårda och exponera varorna ska inspirera och skapa matglädje hos våra kunder. Som säljare arbetar du i huvudsak med alla förekommande arbetsuppgifter inom butiken. Har du erfarenhet av branschen, varukunskap och fallenhet för service? Vi tror att du som passar för tjänsten har en utbildning på lägst gymnasienivå. Vi erbjuder ett omväxlande och tempofyllt arbete.

Du är lyhörd för trender i matkultur och vad som händer inom branschen och på din lokala marknad. Du trivs i och stimuleras av en händelserik vardag och har förmåga att ur det skapa en positiv arbetsmiljö. Du är drivkraftig och kommunikativ och vill samarbeta mot ett gemensamt mål för butiken. Coop Nord strävar efter att få allsidigt sammansatta personalgrupper med avseende på kön, kulturellt ursprung och ålder. Frågor och facklig kontakt Driftsupportchef, Susann Rodin, 0647-700 08 Handels, Malin Lundberg, 0647-700 08 Välkommen med din ansökan och CV senast 4 maj 2018 till susann.rodin@coopnord.se Besök vår hemsida www.coopnord.se för mer information om Coop Nord.

Job info

  • Continuous recruiting until needs are met